Následná péče

Jak pečovat o svůj permanentní make-up po aplikaci:

Poté, co Vám byl proveden permanentní make-up, musíte dbát na následnou péči, abychom dosáhli optimálních výsledků zahojeného výsledku, protože jejím zanedbáním můžete zmařit celý proces pigmentace.

Péče ihned po zákroku:

Obočí stírejte každých 20-30 minut odličovacím tamponkem, který je jemně navlhčený obyčejnou vodou, tamponek by neměl být mokrý, protože není žádoucí obočí promáčet, potřebné je pouze stírat tkáňový mok, který tělo vylučuje v místě pigmentace v prvních 24 hodinách. Pokud tkáňový mok zůstane na povrchu pokožky, vytvoří se tvrdý stroupek a v daném místě vypadne pigment. Obočí stírejte celý první den aplikace každých 20-30 minut do té doby než půjdete spát, ráno po probuzení setřete ještě 1x. Tetovanou oblast udržujte v ideální čistotě. Nesmíte se líčit (veškerá líčidla či krémy používejte alespoň 2 cm od tetované oblasti).

3. – 10. den:

Tyto dny budete používat speciální mastičku, kterou ode mě obdržíte po zákroku. Na obočí je potřeba ji nanášet v tenkých vrstvách- tetovaná oblast musí dýchat a nesmíte ji udusit ve velkém množství krému. Mazejte 3x-5x denně. Vytvořené stroupky nesmíte strhávat, musíte počkat na jejich samovolné odpadnutí, jinak v daném místě vypadne pigment a vytvoří se flek.

11. – 30. den:

V tomto období dochází ke stabilizaci pigmentu v pokožce.
Po vyloupnutí stroupků je intenzita pigmentu méně výrazná, následující dny během poslední fáze regenerace se pigment stabilizuje, intenzita pigmentu se postupně zvyšuje. Finální výsledek uvidíte až za měsíc po zákroku kvůli celkové regeneraci pokožky.

Během celkového procesu hojení:

První týden se vyhněte sportovním aktivitám či nadměrnému pocení (pot má tendenci vytlačovat pigment z pokožky).

4 týdny se vyhněte přímému sluníčku, ani nenavštěvujte solárium (nejdříve se můžete pohybovat na sluníčku až 14 dnů po aplikaci, ale doporučuji pobývat ve stínu, nebo používat pokrývku hlavy).Stroupky v žádném případě nestrhávejte obočí u držujte v suchu a nijak ho nenamáčejte.

3 týdny nepoužívejte žádná líčidla ani krémy v tetované oblasti.

2 týdny se vyhněte prašnému prostředí .

3 – 4 týdny nenavštěvujte saunu.

Doporučuji spát na zádech alespoň 3 – 4 dny.

V případě nejasností mě neváhejte kontaktovat, jsem Vám kdykoliv k dispozici.

Neváhejte mě kontaktovat!